Interaktīvais paklājiņš suņiem

Snuffle mat jeb interaktīvais paklājiņš ir spēle suņiem (bet, ja vien ir, tad jebkuram citam mājas mīlulim), kurā izmantot vienu no suņa spēcīgākajiem instrumentiem – degunu. To izmantojot, ceļas suņa pašapziņa, jo tiek paveikts darbiņš – uzosts kārums! Un uzreiz darbiņš tiek arī atalgots ar kāruma notiesāšanu. 

Interesanti, ka neskatoties uz lieliskajām ožas spējām, garšas kārpiņas suņiem ir vismaz 7 reizes mazāk attīstītas kā cilvēkiem, garšas ziņā viņi neatšķir steiku no kotletes. Tas gan nenozīmē, ka kārumus vajadzētu pirkt nekvalitatīvus.

Lūk, pāris interesanti iemesli, kāpēc šie paklāji iegūst arvien lielāku popularitāti suņu saimnieku vidū:

  • Instinkta izmantošana: suņi ir mantojuši izdzīvošanas instinktus no saviem senčiem, kuriem pašiem bija jāmeklē un jāmedī pārtika, pat ja tagad tie savas dienas pavada siltos mājokļos un tiek regulāri baroti. Paklājiņš ļauj tiem izdzīvot un attīstīt šo spēcīgo instinktu, padarot to par mierīgāku, priecīgāku un veselāku suni.
  • Garšas un smaržas stimulācija: lielākā daļa suņu izbauda ēšanu, bet dažreiz maltītes var kļūt vienveidīgas. Šis paklājiņš ir lielisks veids, kā maltītes padarīt interesantākas, it īpaši, ja ilgu laiku jālieto viena un tā pati pārtika.
  • Mentālā stimulācija: suņiem vajag ne tikai fizisko, bet arī mentālo stimulāciju. Snuffle mat ir intelektuāls izaicinājums, kas palīdz novērst garlaicību un trauksmi, kad saimnieks dodas projām, un uzlabo suņa psiholoģisko veselību, izklaidējot to.
  • Kognitīvo spēju un atmiņas uzlabošana: paklājs ir jauns izaicinājums suņa ikdienā, kas attīsta tā smadzenes. Bet pateicoties daudzajiem veidiem, kā paklājiņu izmantot, tas ir ilgtspējīgs, jo spēj izklaidēt un pārsteigt suni vēl ilgi pēc tā pirmās lietošanas, bonusā uzlabojot suņa atmiņu.

Snuffle mat nav tikai izklaidējošs vai dekoratīvs elements jūsu mājdzīvniekam, tas ir rīks, lai uzlabotu viņa fizisko un garīgo veselību. Turklāt, šis paklājiņš ir ļoti viegli kopjams – ieliec veļas mašīnā un lieto no jauna.

Ja arī tu vēlies parūpēties par sava mīluļa labsajūtu, viena no labākajām izvēlēm ir interaktīvais paklājiņš. Iepazīsties ar piedāvājumu mūsu mājas lapā.